Як зазначив мер Фастова Михайло Нетяжук на прес-конференції для ЗМІ, причина цієї проблеми полягає в тому, що деякі мешканці Фастова, не укладаючи договори на вивезення сміття, вивозять його в інші місця, не пристосовані для цього.

Інколи доходить до маразму: самі несанкціоновано вивозять сміття, потім телефонують на гарячу лінію і повідомляють, що є стихійне сміттєзвалище і потім на те саме прибране місце знову вивозять сміття.

Враховуючи цю обставину, міські інспектори з благоустрою відпрацьовують 100% укладання договорів на вивезення сміття, в першу чергу з приватного сектору. З початку року лише Центр торгівлі та благоустрою надав понад 700 приписів про необхідність укладання таких договорів. Фастівчани, які отримали попередження, повинні протягом 10 днів укласти договір на вивезення сміття, в іншому разі через 10 днів вони можуть отримати штраф.

З початку року вже складені 54 протоколи з порушення правил благоустрою на загальну суму понад 40 тис грн. Але завдання не стоїть – штрафувати, а примусити людей централізовано здавати тверді побутові відходи.

До ліквідації стихійних сміттєзвалищ долучаються абсолютно всі комунальні підприємства, зокрема стихійне сміттєзвалище по вулиці Галафєєва прибирали «Фастів-благоустрій», ЖЕК, Комбінат комунальних підприємств, Тепломережа, Центр торгівлі та благоустрою, тому що з такою кількістю сміття одне підприємство не справиться.

Як повідомив Михайло Нетяжук, хороші показники укладання договорів на вивезення сміття демонструє фастівський мікрорайон Казнівка, тому зараз опрацьовується питання встановлення там сміттєвих контейнерів, з яких можна буде вивозити сміття декілька разів на тиждень. Це один із прикладів відповідального ставлення мешканців мікрорайону до проблеми сміття та злагодженої роботи комітету самоорганізації населення.

Тому головне завдання зараз – налагодити ефективну систему вивезення сміття, в якій ключове питання – 100% охоплення мешканців Фастова договорами на вивезення сміття, адже відповідно до Закону про ЖКГ ця послуга є обов’язковою для всіх. І відповідно до законодавства, на цю послугу теж розповсюджується субсидія.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *